avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intocmirea dosarului de pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intocmirea dosarului de pensionare

Buna seara
Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns direct la intrebarea mea .
Am solicitat extras dupa revisal la Inspectoratul teritorial de munca Dolj , ptr a face dovada vechimi in munca , as dori sa va intreb extrasul dupa revisal eliberat de inspectoratul teritorial de munca se ia in considerare la intocmirea dosarului de pensionare sau numai adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator unde am lucrat, ptr ca nu am toate adeverintele pe unde am lucrat , de aceea am solicitat extras dupa revisal .
Va multumesc pentru raspunsul oferit !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:36, 12 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dovada vechimii in munca ofaceti cu adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator unde ati lucrat.
deci numai adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator se considera vechime in munca la intocmirea dosarului de pensionare ? si eventual cartea de munca ?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

Dupa 01.01.2011, vechimea in munca se probeaza cu adeverintele de vechime eliberate de catre angajatori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dovada vechime totala în munca. bună seara! la noul loc de ... gabrielle_24 gabrielle_24 Dovada vechime totala în munca. Bună seara! La noul loc de munca se cere sa duc dovada de vechime totala în munca pentru a se stabili numărul total de ... (vezi toată discuția)
Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,stiut ... fecsketata1958@gmail.com fecsketata1958@gmail.com Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,Stiut faptul ca nu este deja carnet de munca si Romtelecom unde apartine dupa atatea schimbar ???,Este ... (vezi toată discuția)
Contract de munca neinregistrat in revisal danaflo danaflo Buna ziua. In perioada 08.2005-08.2006 am lucrat la o firma x, cu contract de munca, insa nu mi-au deschis carte de munca. La plecare, mi-au dat o adeverinta ... (vezi toată discuția)