Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intocmirea dosarului de pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intocmirea dosarului de pensionare

Buna seara
Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns direct la intrebarea mea .
Am solicitat extras dupa revisal la Inspectoratul teritorial de munca Dolj , ptr a face dovada vechimi in munca , as dori sa va intreb extrasul dupa revisal eliberat de inspectoratul teritorial de munca se ia in considerare la intocmirea dosarului de pensionare sau numai adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator unde am lucrat, ptr ca nu am toate adeverintele pe unde am lucrat , de aceea am solicitat extras dupa revisal .
Va multumesc pentru raspunsul oferit !
Dovada vechimii in munca ofaceti cu adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator unde ati lucrat.
deci numai adeverintele de vechime eliberate de fiecare angajator se considera vechime in munca la intocmirea dosarului de pensionare ? si eventual cartea de munca ?
Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.

Dupa 01.01.2011, vechimea in munca se probeaza cu adeverintele de vechime eliberate de catre angajatori.