Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Malpraxis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Malpraxis

Am fost operata in urma cu doi ani de fibrom ,mi-a fost taiata vezica urinara ,strangulat ureterul 4 luni cu pampers si o sonda in rinichi,am suportat o operatie foarte grea reconstructie ureter"reparat "vezica,am trecut prin niste chinuri inimaginabile,biopsia a fost cancer malign metastaza unui cancer de stomac,am refuzat chimioterapia deaoarece am cerezut cu tarie dupa unele analize PET CD si altele ca nu este biopsia mea multumescI ui Dumnezeu ca sunt bine ,nu l-am dat in judecata pe acest medic din cauza biopsiei dar pentru ca sunt bine as vrea sa il dau in judecata pentru suferinta mea ,ce ar trebui sa fac?
Sa cautati un avocat care sa va prezinte ce variante existai,sa strangeti toate actele medicale pe care le aveti,sa încercați să obțineți acte medicale cu opinia altor specialisti etc.Din punct de vedere juridic aveti 2 variante plângere penală sau proces civil ,avocatul o sa va explice cate sunt avantajele și dezavantajele fiecarei variante.Nu faceti plângere la Colegiul Medicilor pierdeți mult timp si nu este o procedura obligatorie,premergătoare demersurilor prezentate.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_487...
si aici: www.avocatnet.ro/articol_381...
Nu este obligatoriu sa faceti reclamatie la Colegiul medicilor din judet, dar poate fi util pentru desfasurarea procesului.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca