Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Control medicina muncii pentru reintoarcerea din CCC
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Control medicina muncii pentru reintoarcerea din CCC

Buna ziua!
Sotia urmeaza sa se intoarca la serviciu pe 6 aprilie. Saptamana viitoare are programat controlul . In conditiile actuale, e vreo derogare cu privire la treaba asta? Ar exista vreo alta varianta pentru a nu se prezenta personal? Nu ar vrea sa se expuna inutil...
Va multumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Art.1 este foarte clar. Ordinul se refera la activitati spitalicesti.
Pentru lamuriri clare, Inspectia muncii/ Ministerul muncii ar trebui sa dea un comunicat, de completare.
Daca s-ar amana examinarea medicala si in perioada de amanare se inregistreaza un eveniment nedorit, va intervenit parchetul. Cine isi asuma responsabilitatea ?