avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprirea se mai aplica după instituirea stării de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprirea se mai aplica după instituirea stării de urgență

Buna ziua!
In data de 14 Februarie 2020, mi-a fost transmis ca am o poprire pe contul bancar.
Având in vedere noile reglementări de după instituirea stării de urgentă, acesta proprire este in continuare valabila și mi se vor opri sumele aferente?
Executarea silita continuă. Executorii judecătorești lucrează și în această perioadă a stării de urgență.

Plata ratelor urmează a fi suspendate pe termen de 9 luni, dar de executarea silită a rău platnicilor nu s-a vorbit nimic la știri.
Ultima modificare: Miercuri, 25 Martie 2020
Dapix, utilizator
Doar executarile silite pt creanțelor bugetare (ANAF-DITL)se suspendă restul executarilor silite continua.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Popriri serban nina serban nina Buna ziua! As dori,va rog, sa-mi spuneti daca se mai fac popriri pe salarii in perioada de criza? Multumesc! (vezi toată discuția)
Poprire pensie Edds Edds Buna ziua, am auzit astazi labsedinta de guvern ca se suspenda si executarea silita la pensii, imi puteti explica daca stie cineva mai detaliat? Am o poprire ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! se pot institui popriri in starea de alerta? din cate ... Ionecu012 Ionecu012 Buna ziua! Se pot institui popriri in starea de alerta? Din cate stiu acest lucru nu este posibil, pana la data de 1 septembrie 2020. (vezi toată discuția)