Forum Discuţii juridice Executare silită Poprirea se mai aplica după instituirea stării de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprirea se mai aplica după instituirea stării de urgență

Buna ziua!
In data de 14 Februarie 2020, mi-a fost transmis ca am o poprire pe contul bancar.
Având in vedere noile reglementări de după instituirea stării de urgentă, acesta proprire este in continuare valabila și mi se vor opri sumele aferente?
Executarea silita continuă. Executorii judecătorești lucrează și în această perioadă a stării de urgență.

Plata ratelor urmează a fi suspendate pe termen de 9 luni, dar de executarea silită a rău platnicilor nu s-a vorbit nimic la știri.
Dapix, utilizator
Doar executarile silite pt creanțelor bugetare (ANAF-DITL)se suspendă restul executarilor silite continua.