Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza formare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza formare profesionala

Buna seara,

Am in contractul de munca o clauza de formare profesionala de aprox 1 luna jumatate(15.noi - 30 dec) cu obligativitatea ramanerii 2 ani in aceeasi companie. Intre timp, am nascut si as vrea sa stiu daca, concediul de crestere copil ce urmeaza, se ia in calcul la aceasta speta. Intreb, pentru ca am inteles ca CCC reprezinta atat vechime in munca cat si la locul de munca.

Multumesc!
danceform, utilizator
Nu se ia in calcul ,intrucat c.i.m. este suspendat pe durata CCC, iar in cazul suspendarii contractului individual de munca, se suspenda toate termenele care au legatura cu incheierea, modificarea, executarea sau incetarea contractului individual de munca .....
Cornel Vasile, Consilier juridic