Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cumparare motocicleta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cumparare motocicleta

Buna ziua. In urma cu aprox 5 ani, am cumparat o motocicleta de la o persoana fizica. In momentul vanzarii, am intocmit o chitanta de mana, urmand ca ulterior sa facem demersurile pt definitivarea actelor de vanzare cumparare. Am neglijat, chitanta am pierdut-o, vanzatorul nu mai raspunde la telefon. Motocicleta este (era) inscrisa in circulatie la data vanzarii. Cum se poate rezolva legal aceasta problema, astfel incat motocicleta sa o trec pe numele meu? Va multumesc!
Desfasurati demersuri sa contactati vanzatorul cu care sa finalizati procedura legala de achzitie bun mobil