avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna seara Este inselaciune? Am cumparat un medicament ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna seara Este inselaciune? Am cumparat un medicament de pe ...

Buna seara
Este inselaciune?
Am cumparat un medicament de pe un site ca nu se gaseste la noi si vanzatorul mi a trimia ceva asemanator dar la alta concentratie.
Mi a spus ca a schimbat medicamentele abia dupa ce am aflat eu,cand am primit coletul. Nu era cu verificare.
Ce pot face in cazul asta?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 14:24, 1 Septembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dați un retur și invocați legislația protecției consumatorilor. Înșelăciune nu este..
Atâta vreme cât medicamentul este sigilat, nu l-ați folosit etc., ar trebui să fiți în regulă și respectivul magazin online să îl primească.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu v-a spus nimeni ca medicamentele nu se cumpara online? importul neautorizat de medicamente e ilegal. probabil ca pe factura scrie cadou sau ceva asemanator. nu aveti nici o certitudine ca ce scrie pe cutie e si inauntru
Ultima modificare: Marți, 1 Septembrie 2020
adriandimitriu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Returnare produse achizitionate online MonicaA MonicaA Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns in urmatoarea situatie: Am achitionat online o tigara electronica hibrid(este un dispozitiv electronic care ... (vezi toată discuția)
Denuntare unilaterala cumparaturi carti stefangabriel2005 stefangabriel2005 Buna ziua! Acum 9 zile am cumparat online o serie de carti pe care mi le doream foarte mult. Acum 3 zile aceleasi carti, mi le-a facut cadou sotia de ziua ... (vezi toată discuția)
Produs cumparat online defect sod54321 sod54321 Am cumparat online un notebook ASUS de la Domo. A functionat 2 ore si apoi s-a oprit brusc. Am sesizat defectiunea in aceiasi zi, 7.01.2015 (seara la 9:03), ... (vezi toată discuția)