Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna seara Este inselaciune? Am cumparat un medicament ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna seara Este inselaciune? Am cumparat un medicament de pe ...

Buna seara
Este inselaciune?
Am cumparat un medicament de pe un site ca nu se gaseste la noi si vanzatorul mi a trimia ceva asemanator dar la alta concentratie.
Mi a spus ca a schimbat medicamentele abia dupa ce am aflat eu,cand am primit coletul. Nu era cu verificare.
Ce pot face in cazul asta?
Dați un retur și invocați legislația protecției consumatorilor. Înșelăciune nu este..
Atâta vreme cât medicamentul este sigilat, nu l-ați folosit etc., ar trebui să fiți în regulă și respectivul magazin online să îl primească.
nu v-a spus nimeni ca medicamentele nu se cumpara online? importul neautorizat de medicamente e ilegal. probabil ca pe factura scrie cadou sau ceva asemanator. nu aveti nici o certitudine ca ce scrie pe cutie e si inauntru
adriandimitriu, utilizator