Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Va rog, daca puteti sa ma lamuriti intr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Va rog, daca puteti sa ma lamuriti intr-o problema. ...

Buna ziua. Va ro, daca puteti sa ma lamuriti intr-o problema. Avem o angajata care de la 1 august a intrat in concediu de crestere copil. La salariile pe luna august trebuie sa retinem impozitul pentru voucherele de vacanta. Cum putem sa ii retinem doamnei impozitul, in conditia in care dumneaei are contractul de munca suspendat (nu mai apare in programul de salarii cu venituri)? Multumesc
pai o debitati cu suma respectiva si ii dati chitanta pentru banii primiti ca impozit ..
In luna august ati distribuit voucherele ?