Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... tichete de masa nominale utilizate de alte persoane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

tichete de masa nominale utilizate de alte persoane

conform normele de aplicare a Legii nr. 142/1998 privind acordarea tichetelor de masa, angajatorul poate stabili numarul si valoarea tichetelor de masa, acestea se emit nominal pe cnp -ul angajatului . Ce se intampla in cazul in care acestea au fost emise, dar nu au fost distribuite angajatului respectiv , iar unitatea emitenta a tichetelor refuza sa informeze beneficiarul tichetelor , cu privire la numarul tichetelor emise pe cnp-ul sau ?
iosifz, utilizator
Puteti sesiza ITM-ul si in functie de raspunsul dat, puteti actiona in consecinta.
ITM-ului ii trebuiesc oferite probe ....
" unitatea emitenta a tichetelor refuza sa informeze beneficiarul tichetelor , cu privire la numarul tichetelor emise pe cnp-ul sau "
am facut o solicitare in scris adresata Sodexo PASS Romania la care am primit urmatorul raspuns : " Pentru a putea da curs solicitarii, solicitarea trebuie sa vina din partea angajatorului dumneavoastra. "
Sunt indreptatit sa primesc informatii cu privire la operatiuni financiare initiate de terti, in numele (cnp) meu ?
.... poate cei specializati in spete legate de gdpr pot furniza informatii ?
iosifz, utilizator