avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri Caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri Caen

Buna ziua,
Doresc sa modific domeniul de activitate al unei societăți .Activitatea noua va fi un magazin de băuturi,unde se va putea servi si la pahar,vom vinde si anumite gustări pentru cei care servesc la pahar si vom.mai vinde prăjituri,branzeturi ...
Ca si activitate secundară,societatea va intermedia si export de materiale plastice reciclabile.Ce coduri caen ar trebui activate si care ar trebui să fie domeniul principal de activitate?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 11:56, 13 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Activitatea principala va fi
4725 Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

Activitati secundare
5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
5610 Restaurante

Pentru exportul mentionat
4677 Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen Maria Stet Maria Stet Buna va rog sa mă ajutați în ceea ce privește codul CAEN. Am doua puncte de lucru la aceeași adresă,binenteles în încăperi diferite. Activitatea ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4799 mihaeladumitru mihaeladumitru avand codul caen4799 trecut in certificatul constatator, pot vinde bere la dozator, in pahare de plastic? magazinul e mixt. (vezi toată discuția)
Comerț - corectitudine cod caen Maria Stet Maria Stet Buna ziua! Va rog să-mi răspundeți la următoarea întrebare: Dețin doua puncte de lucru la aceasi adresa binenteles in spatii diferite.In certificatul de ... (vezi toată discuția)