Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua ,azi am primit prin posta atat eu cat si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua ,azi am primit prin posta atat eu cat si sotul meu,cate ...

Buna ziua ,azi am primit prin posta atat eu cat si sotul meu,cate o amenda de la politia locala pe legea 61,in care se specifica ca am fost amendati pt ca am fost filmati de camerele de supraveghere ale vecinului ,ca am fi adus injurii unor cetateni pe strada,specific ca vecinul locuieste la 500m de locuinta mea si am ramas surprinsa de faptul ca suntem supravegheati de catre vecini,am constatat ca ,camerele de supraveghere vad toata curtea noastra inclusiv in dormitor si baie,si revenind la amenda in luna iunlie la accest vecin au foat cazati niste tineri care au facut scandal toata noaptea am sesizat 112 ,am facut o sesizare la ipj ,si acum ma trezesc ca tot eu primesc amenda dupa 5 luni,este a doua oara cand politia locala ne amendeaza prima data la fel sa intamplat au motivat ca vecinul a dus o inregistrare audio cu niste zgomote ,si a motivat ca se aud din gospodaria noastra,efectiv suntem hartuiti ,si mai nou supravegheati in permanenta de catre accesti vecini ,care sunt mana in mana cu politia locala,va rog un sfat multumesc in afara de contestat amenda ce pot face cu supravegherea vecinilor? multumesc pt raspunsuri
Formulati o actiune in instanta si solicitati ca vecinii sa isi tina camerele cu obiectivul pe proprietatea dansilor si nu pe baia si dormitorul dvs. Sau formulati o reclamatie la politie cum ca vi se suprevegheaza video baia si dormitorul. Bafta!