Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am lucrat la firma de stofe Dorobantul Ploiesti pina ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am lucrat la firma de stofe Dorobantul Ploiesti pina in 2001 ...

Am lucrat la firma de stofe Dorobantul Ploiesti pina in 2001 .
Stie cineva daca se da grupa de munca , grupa II si care este procedura?
Multumesc,
"Nu va da "nimeni grupa de munca... Dacă perioadele de vechime pentru grupa I sau a II-a lipsesc din carnetul de muncă sau au fost înregistrate greșit, dovada acestora se poate face cu adeverinţe eliberate de către angajatori sau deţinătorii legali de arhive,

Angajatorii și deținătorii de arhive sunt obligaţi să pună la dispoziţia CNPP sau a caselor teritoriale de pensii, documentele întocmite anterior datei de 1 aprilie 2001, pe baza cărora s-au eliberat adeverinţele care atestă încadrarea persoanelor în fostele grupe I sau a II-a de muncă.
www.avocatnet.ro/articol_537...

Luati legatura cu Carduelis Consulting IPUR lichidatorul societatii Dorobantu Ploiesti sa va spuna unde este depusa arhiva.
Cornel Vasile, Consilier juridic