Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reducerea impozitului la automobilele hibrid cu 95%?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reducerea impozitului la automobilele hibrid cu 95%?

Bună seara. Ordonanță de urgenta 2/2015 art xviii prevede reducerea impozitului la automobilele hibrid cu 95%, articolul face referire la Legea 571/2003.
Ulterior codul fiscal devine legea 227/2015 dar ordonanța 2/2015 nu este abrogata. În condițiile noului cod fiscal cele doua acte legislative se mai coroboreaza?
Multumesc
george-neagu, moderator