Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă lege abrogata
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

lege abrogata

Imi spune cineva daca s-a emis o ordonanta de urgenta in completarea unei legi , dar ulterior legea a fost abrogata , mai este valbila O.U.G ? Exemplu e O.U.G nr 200/2008 emisa pentru completarea si modificarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal (abrogata) . :sorry:
OUG 200/2008 a fost abrogata prin Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal la1 ianuarie 2016 odata cu abrogarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal.