Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Coduri caen pentru vanzarea de miere si produse bio?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Coduri caen pentru vanzarea de miere si produse bio?

Buna ziua,

Pentru vanzarea de miere si produse bio sunt suficiente urmatoarele coduri CAEN: 4690, 4711, 4729, 4775, 4789, 4791, 4799. Este necesar si codul CAEN 0149?

Toate aceste coduri (mai putin codul 0149) sunt trecute in actul constitutiv si inregistrate la ONRC.

Codurile CAEN 4690, 4789, 4791 si 4799 nu au fost autorizate de catre ONRC prin certificat constatator in baza declaratiei - tip pe propria raspundere.

In aceasta situatie se poate modifica ultima declaratie model 3 prin inregistrarea si a acestor coduri la punctul de lucru al societatii?

Stiu ca pentru a se putea obtine aviz/autorizatie de la institutia competenta este necesara declararea codului caen la punctul de lucru si obtinerea certificatului constatator de la ORC.

Stiu ca se depune cererea de inregistrare insotita de declaratia model 3 si de imputernicirea persoanei care depune dosarul.

Multumesc!
george-neagu, moderator
0149 se refera la cresterea albinelor si producerea mierii. daca sunteti vanzator nu aveti nevoie de acest cod.
Buna ziua. Multumesc pentru raspuns. Sunt doar vanzator. O zi frumoasa!