avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 261 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat ma costa la notar un partaj amiabil dupa ce am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat ma costa la notar un partaj amiabil dupa ce am facut taxa ...

Cat ma costa la notar un partaj amiabil ,fara sulta,dupa ce am facut taxa de succesiune si am ramas 4 parti egale ale mostenirii.Trei vor sa lase la al 4-lea fara pretentii.Ma refer la extras Carte funciara si onorariu avocat si alte cheltuieli care se impun...Va multumesc anticipat !
Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2021
bureac62, utilizator
Cel mai recent răspuns: bureac62 , utilizator 19:13, 13 Octombrie 2021
Pai și de ce nu au renunțat din prima la succesiune?
Taxele depind de valoarea bunurilor.
Notarul nu ne-a indrumat cu toate ca am intrebat...A zis ca se face separat... Partile ne intelesesem de la inceput...

Ultima modificare: Miercuri, 13 Octombrie 2021
bureac62, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune Marcel2017 Marcel2017 1. Maine suntem programati la notar pentru succesiune dupa mama mea decedata in luna aprilie iar suma ce trebuie platita la notar este de 2600 lei. Ce ... (vezi toată discuția)
Instrainare drept proprietate obtinut prin mostenire ralume78 ralume78 Buna ziua, In urma cu 10 ani in urma decesului tatalui meu am dezbatut mostenirea pentru casa, in urma careia am obtinut eu, mama si sora mea o cota parte, ... (vezi toată discuția)
Partaj apartament la notar profesoara10 profesoara10 Buna ziua, Am divortat la starea civila in mai 2012, dar nu am facut partajul. Acum fostul sot vrea sa vindem apartamentul comun, el sa-si cumpere un altul ... (vezi toată discuția)