avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca zilieri

Bună seara, cum se pot angaja zilieri pentru munci agricole la un producător agricol (cu carnet de producător) și ce trebuie făcut? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:33, 11 Noiembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeți
LEGE nr. 52 din 15 aprilie 2011
privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
[ link extern ]

Ordinul ministrului muncii și protecției sociale nr. 1.140/2020
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare zilieri Alexandru Deac Alexandru Deac Buna ziua, am un restaurant si as vrea sa angajez zilieri in anumite zile. Imi puteti spune va rog toti pasii pe care trebuie sa ii parcurg? Multumesc (vezi toată discuția)
Zilieri marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti si mie daca s-a aplicat propunerea de remunerare pentru zilieri. Va multumesc ! (vezi toată discuția)
Declaratia 200 marryradu marryradu Am o asociatie de proprietari si pt femeia de servici care e ziliera depun declaratia 100 si pentru mine administrator decl 112. In februarie pentru ea am ... (vezi toată discuția)