Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca zilieri

Bună seara, cum se pot angaja zilieri pentru munci agricole la un producător agricol (cu carnet de producător) și ce trebuie făcut? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Vedeți
LEGE nr. 52 din 15 aprilie 2011
privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
[ link extern ]

Ordinul ministrului muncii și protecției sociale nr. 1.140/2020
[ link extern ]