Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Cât este de legal ca după 7 ani, ANRP sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Cât este de legal ca după 7 ani, ANRP sa realizeze ...

Bună ziua! Cât este de legal ca după 7ani, ANRP sa realizeze că dosarul meu se înscria la "Decizii judecătorești", dosare ce se analizau cu celeritate și tot așa, cum îmi pot cere un nou set de acte când toate au fost nominalizate în hotărârea judecătorească și se aflau în copie in dosarul din Tribunal, trimis complet de Prefectura București?
Am cale de atac? Mulțumesc! Daniela Stănescu.
Problema nu este daca e legal sau nu problem este daca puteti face ceva ca sa urgentati solutionarra dosarului administrativ.Mergeti cu hotararea la un avocat pt a initia corespondenta cu ANRP,memorii etc.Daca nu e legal tot nu va ajuta cu nimic,au existat termene in 2017,2018 care su expirat ,prin care puteati cere obligarea in instanta a ANRPsa solutioneze,sa fie stabilita valoarea despagubirilor etc.Acum nu sunt foarte multe optiuni sunteti oarecum la , ,,cheremul"institutiei..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat