Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

sunt asistenta medical si in 2010 ar trebui sa-mi depun dosarul la oficiu de pensii in conformitate cu Lg.19/2000.Stiu ca a aparut un ordin al ministrului sanatatii nr.104/ 2008 prin care se stipuleaza ca putem lucra pana al 65 ani . Daca imi depun dosarul acum in februarie conform lg. 19/2000 pentru limita de varsta ,e posibil sa se considere ca pensie anticipata .?
Singurul Ordin nr. 104/2008 se refera la stabilirea tarifelor reglementate pentru prestarea serviciului de distributie si aprobarea preturilor pentru furnizarea reglementata a gazelor naturale realizate de S.C. Petrom Distributie Gaze S.R.L.

Nu puteti primi un raspuns daca nu scrieti si data nasterii dvs. si stagiul total de cotizare.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea