Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL sau INTREPRINDERE INDIVIDUALA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL sau INTREPRINDERE INDIVIDUALA

Vreau sa infiintez o soc comerciala.Ce ma sfatuiti:srl sau intreprindere individuala.Ce este mai convenabil din punct de vedere al impozitelor ce trebuie platite ulterior lunar?Hotararea de guvern ce prevede ca cei pana in 35 ani care infiinteaza soc com sunt scutiti timp de trei ani de anumite taxe mai este valabila?Angajatii soc respective tot pana in 35 ani trebuie sa aiba,asa scrie in hotarare.Multumesc.
Intreprinderea individuala nu plateste impozitul forfetar.