avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ore pe ...

Buna ziua,
Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ore pe zi, sa efectuezi urmatoarele 17 ore ca si consemn la domiciliu? Asta de luni pana vineri si sambata si duminica 24 ore, urmand o noua saptamana cu program zilnic de 7 ore.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:37, 4 Iulie 2022
Nu ma poate ajuta nimeni cu un raspuns?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În c.i.m ce program aveți trecut?
7 ore
consemnul la domiciliu se considera timp liber sau munca?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atunci depuneti o sesizare la ITM...consemnul la domiciliu îl aveți mentionat în reg intern sau c.i.m

Alte discuții în legătură

Ore de lucru si pontaj aba1011 aba1011 Buna ziua.am primit un job la o firma si mi sa spus in felul urmator si mi se pare ciudat citez: \\\\"contract de munca cu 8 ore pezi 40 ore pe saptamana, se ... (vezi toată discuția)
Echivalarea orelor de munca madaluca madaluca Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti si mie cum pot face echivalarea orelor de munca ( la 8ore /5 zile pe saptamana) tinand cont ca momentan lucrez 6 ore pe zi ... (vezi toată discuția)
Program munca 12/24 luciffere luciffere Buna ziua. Doresc sa intreb daca este in regula urmatorul program de lucru 12/24, pentru 3 oameni: salariat 1: luni-miercuri-vineri-duminica dupa care liber ... (vezi toată discuția)