Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ore pe ...

Buna ziua,
Este legal ca dupa un program de lucru de 7 ore pe zi, sa efectuezi urmatoarele 17 ore ca si consemn la domiciliu? Asta de luni pana vineri si sambata si duminica 24 ore, urmand o noua saptamana cu program zilnic de 7 ore.
Multumesc!
Nu ma poate ajuta nimeni cu un raspuns?
În c.i.m ce program aveți trecut?
7 ore
consemnul la domiciliu se considera timp liber sau munca?
Atunci depuneti o sesizare la ITM...consemnul la domiciliu îl aveți mentionat în reg intern sau c.i.m