avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! In luna aprilie tatal meu a murit iar mama ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! In luna aprilie tatal meu a murit iar mama a bagat ...

Buna ziua!
In luna aprilie tatal meu a murit iar mama a bagat dosarul de pensie de urmas in data de 17.05.2022.Pe 21 iunie a primit decizia de pensie( incepand cu data de 1 mai 2022) iar in urma cu cateva zile a primit si pensia pe ultimele trei luni.Intrebarea mea este in legatura cu cei 700 lei dati de Guvern.:
- Mama nu poate beneficia de acest ajutor ?
Tin sa mentionez ca are pensia minima iar cei de la CJP Arges au spus ca nu se incadreazala cei 700 lei .Exista vreo lege care sa interzica celor iesiti la pensie dupa data de 1 mai 2022 sa beneficieze de acesti bani?
Multumesc de raspuns!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:15, 15 Iulie 2022
Cautati raspunsul aici:[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 15 Iulie 2022
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, am ieșit la pensie in data de 15 mai 2022, la limita ... cukrasz_kata cukrasz_kata Bună ziua, am ieșit la pensie in data de 15 mai 2022, la limita de vârstă. Am o pensie de 1494 lei. In luna iulie asteptam și eu cei 700 lei, ajutorul pe ... (vezi toată discuția)
Am băgat dosarul de pensionare pe 13 mai 2022, și pe decizia ... florinaandrei592@gmail.com florinaandrei592@gmail.com Am băgat dosarul de pensionare pe 13 mai 2022, și pe decizia de pensionare am 488 Ron ,prima pensie mi-a venit acum in iulie și din urmă 2613,întrebarea ... (vezi toată discuția)
Comunitate ce este cu minciuna de 700 lei? pensia a sosit dar ... Costica1953 Costica1953 comunitate ce este cu minciuna de 700 lei? pensia a sosit dar cei 700 lei sau evaporat ! dex ...razboi in ucraina, seceta, nu mai sunt bani de furat, .......la ... (vezi toată discuția)