Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, In luna decembrie ,fratele meu a primit ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, In luna decembrie ,fratele meu a primit amenda pentru ...

Buna ziua,
In luna decembrie ,fratele meu a primit amenda pentru necompletarea formularului de intrare in tara de 1000 Ron pe care a si platit-o.Am inteles ca poate recupera acesti bani daca face o cerere la Fisc ,numai ca , el a pierdut chitanta care demonstreaza plata.Ce poate face in acest caz?Ar putea scoate un duplicat de undeva sau nu mai poate primi acesti bani?
Multumesc!
Poate obtine dovada platii de la institutia unde a platit-o.
Oricum mai sunt lucruri de clarificat, pina la restituirea banilor :
www.avocatnet.ro/articol_605...
latka, utilizator