Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... licentiat in stiinta mediului - responsabil mediu
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

licentiat in stiinta mediului - responsabil mediu

Un absolvent de facultate, licentiat in stiinta mediului, program de studii ecologie si protectia mediului poate fi responsabil mediu? Sau mai trebuie sa faca cursul de responsabil mediu pentru a avea aceasta functie intr-o companie?
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /
Daca nu stapaniti legislatia in domeniu, absolvirea unui curs de responsabil de mediu poate fi utila.