avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Zile concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Zile concediu medical

Buna ziua,
Am o nelămurire cu privire la eliberarea adeverinței medicale.
Știm că se trec zilele de concediu medical avute în ultimele 12/24 luni.
În cazul în care angajatul solicită adeverința după o lună/două în firma actuală, în adeverinta se trec și eventualele zile de CM avute la alți angajatori? Mulțumesc!
Ultima modificare: Luni, 14 Noiembrie 2022
andreea.nelega, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:51, 14 Noiembrie 2022
Daca le aveti , le puteti trece.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical CROSETEL CROSETEL Am o nelamurire cu privire la elibearea adeverintei cu zile de concediu medical: -cum se calculeaza zilele de concediu medical, pe an calendaristic ( adica de ... (vezi toată discuția)
Zile conceidu medical andreasch andreasch Buna ziua, Pe adeverinta cu zilele de concediu medical avute in ultimele 12/24 luni eliberata pentru medicul de familie, in cazul unul angajat care nu a ... (vezi toată discuția)
Adeverinta concediu medical butnaricam butnaricam Buna, am o angajata care lucreaza de 4 luni la noi, timp in care nu a avut concediu medical. I-am eliberat adeverinta cu 0 zile CM in ultimele 12/24 luni. ... (vezi toată discuția)