Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... statutul feroviarului Buna ziua, Drepturile banesti ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

statutul feroviarului Buna ziua, Drepturile banesti cuprinse ...

statutul feroviarului
Buna ziua,
Drepturile banesti cuprinse prin Legea 195/2020 privind statutul personalului feroviar se acorda obligatoriu sau in functie de buget?
Multumesc frumos!
Deci, aceste drepturi (decontare CO, prime) se vor acorda obligatoriu in baza legii feroviarului, doar ca pentru prime angajatorul este obligat sa stabileasca prin CCM cuantumul acestora. Multumesc pentru rabdare si promtitudine.