Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti din 4000 lei brut care este salariul net . in ...
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

din 4000 lei brut care este salariul net . in constuctii multumesc ...

din 4000 lei brut care este salariul net . in constuctii multumesc
Daca angajatorul plateste 4000 lei, salariul net este de 2370 lei.
Răspuns greșit, salariul net la 4000 lei brut este 3150 lei salariul net.
corect, asta pt ca muncitorul din constructii ca si cel in agricultura, nu plateste impozit pe salariu si nici asigurari de sanatate.