avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice inscriere masina
Discuție deschisă în Achiziţii publice

inscriere masina

Buna ziua!
Am cumparat o masina de la o firma din romania ce se ocupa cu vanzarea masinilor direct din Belgia. Aceasta masina nu este inscrisa in circulatie in romania si nici rar-ul nu este facut. Actele pe care le am acum sunt urmatoarele: - factura + chitanta +nota contabila de la firma din romania
- c.u.i -ul firmei din romania
- certificat de conformitate EU
- certificat de inmatriculare din belgia + asigurare pe numerele rosii
- certificatul de inmatriculare pentru vehicul cu numere de
inmatriculare temporara din germania
As vrea sa aflu de la dumneavoastra care sunt pasii ce trebuie sa-i urmez pentru a inscrie masina in romania si a intra in legalitate. MULTUMESC ANTICIPAT.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 21:12, 23 Ianuarie 2010
raspunsul il gasiti pe net , dati o cautare pe google si aflati ce acte va trebuie
stima
probabil ca numai cei care se ocupa de inscrieri stiu absolut toate actele.
1. traducerea actelor
2. rar
3. inscrierea la primarie pentru impozit
4. taxa de mediu
5. inscrierea la politie
6. asigurarea

Consultati si un birou de copiat acte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare si inregistrare masina din gemania mariantrifan mariantrifan Am si eu ceva nelamuriri cu privire la cumpararea si inscrierea unei masini SH din Germania. Am gasit sa cumpar o masina, o iau de la un dealer autorizat cu ... (vezi toată discuția)
Autoturism inmatriculat in germania jacquelline jacquelline Buna dimineata! Va rog sa-mi spuneti care sunt etapele inmatricularii unui autoturism care a fost adus din Germania (in prezent are numere expirate) si ce ... (vezi toată discuția)