Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am intrat in concediu prenatal, am dus concediul la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am intrat in concediu prenatal, am dus concediul la ...

Buna ziua! Am intrat in concediu prenatal, am dus concediul la angajator pe data de 16 ,pentru 2 saptamani , de pe 16 pe 28 , medicul a spus ca ne vedem la doua saptamani de acum pentru concediu, daca duc concediu la 2 saptamani, asa voi fi si platita tot la 2 saptamani? Deocamdata nu am fost chemata de catre angajator de aceea intreb . Multumesc !
ana-cer, moderator
Incepand cu luna martie veti primi un singur certificat medical pentru toata luna.
La angajator veti primi banii in zilele stabilite de plata a salariului.