avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale procedura activare firma suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

procedura activare firma suspendata


as dori sa stiu care este procedura daca vreau sa reactivez un SRL la care i-am suspendat activitatea in luna noiembrie 2009

ce taxe urmeaza a fi platite?
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 07:09, 26 Ianuarie 2010
Procedura este inversa suspendarii !
Cat ati platit la suspendare platiti si la reactivare !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajustare tva pt firma in inactivitate temporara OanaLH OanaLH O firma platitoare de tva isi suspenda activitatea temporar de la Reg Comertului si obtine totodata regim derogatoriu de la finante incepand cu luna iunie ... (vezi toată discuția)
Societate cu activitatea suspendata mandrut mandrut In 2009 am suspendat activitatea firmei, SRL microintreprindere neplatitoare de TVA, pentru 3 ani. Desi perioada celor 3 ani de suspendare a expirat anul ... (vezi toată discuția)
Societate comerciala suspendata pe termen de 3 ani. consecinte daca ea nu este reactivata. Ioana-S Ioana-S Dupa cum se stie, acum 3 ani a existat o avalansa de suspendari de societati comerciale, datorita aparitiei acelui mult hulit si inutil impozit forfetar. In ... (vezi toată discuția)