Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Arhiva procesului de alegere a reprezentantilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Arhiva procesului de alegere a reprezentantilor

Cat timp trebuie pastrata arhiva procesului de alegere a reprezentantilor angajatilor?
Legea 16/1996
Articolul 8
(1) Anual, documentele se grupează în unități arhivistice, potrivit problematicii și termenelor de păstrare stabilite în nomenclatorul documentelor de arhivă, care se întocmește de către fiecare creator pentru documentele proprii.
(2) Nomenclatoarele întocmite de creatori la nivel central se aprobă de către Arhivele Naționale, iar cele ale celorlalți creatori, de către serviciile județene ale Arhivelor Naționale, potrivit anexei nr. 1.