avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Hartuire familie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Hartuire familie

Bună ziua,

Sunt hartuit de către o persoana pe facebook. Atât eu ca persoana cât și copiii suntem făcuți în fel și chip.
Dețin o firma de plasare a forțelor de munca și la fel și firma este adusa în discuții și denigrați public.
Am salvat toate conversatiile și dorim sa dam în judecata aceasta persoana.

Suntem din Caras Severin și am dori pe cineva care sa ne reprezinte în instanta.

Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 17 Iulie 2023
Elena Andreea, administrator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ați fost la poliție să depuneți reclamație`? Pe baza probelor respectiva persoană poate fi amendată de poliție, pentru postările publice de pe rețelele de socializare.
Ultima modificare: Luni, 17 Iulie 2023
Dapix, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Varianta este un proces civil prin care puteți solicita daune morale,stergerea postarilor existente etc.Ptoblema este dacă persoana respectiva are un profil real,cunoașteți datele de identificare etc.In lipsa acestor date problema e mult mai complicata.Doar în cazul în care nu cunoașteți info despre persoana ar merita sa faceti.plângere la politie și sa vedeți dacă se întâmplă ceva..Puteti raporta la fb profilul și.postarile ,șterge postarile etc..Important e sa le salvați..
Ultima modificare: Luni, 17 Iulie 2023
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Denigrare si amenintari pe retelele de socializare! un sfat va ... Cristi49 Cristi49 Denigrare si amenintari pe retelele de socializare! Un sfat va rog? Buna ziua, numele meu este S. C. , in prezent sunt in divort cu sotia mea cu copil minor ... (vezi toată discuția)
Acuzatie de denigrare bustedonline bustedonline Buna seara . Astazi am fost chemat la politie pentru a da explicatii asupra unor postari facute pe facebook cu privire la o persoana cunoscuta mie . ... (vezi toată discuția)
Eveniment facebook osyk osyk Buna ziua.Imi cer scuze de deranj. Am aparat la un eveniment pe facebook, cu poza mea, cu mesajele de pe un telefon pe care l-am utilizat(nu este al meu,ci ... (vezi toată discuția)