Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Am certificatul de acționar la Peco Constanta
Discuție deschisă în Bursa de valori

Am certificatul de acționar la Peco Constanta

Bună ziua am și eu o întrebare dacă am certificatul de acționar de la peco 1996 Constanța ce pot face cu el unde ma pot interesa de dividente am luat o data dividente și după nu am mai luat nimic
george-neagu, moderator
Acum aveți actiuni la OMV Petrom.
Pentru a va ridica dividendele cuvenite doar pentru ultimii trei ani, în calitate de proprietara a acelor actiuni, puteți merge la BRD cu buletinul și vi se dau banii.
Pentru ceilalți ani mai vechi i-ati pierdut. Nu trebuie sa așteptați acasă pentru ca de mult banii nu se mai trimit prin posta ci anual trebuie sa mergeți la banca sa vi-i ridicați personal.
george-neagu, moderator