avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contract colectiv de munca

Va rog, daca puteti sa-mi spuneti ce sporuri putem negocia noi in contractul colectiv de munca , altele decat cele din Legea 330/2009?
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 17:35, 28 Ianuarie 2010
puteti negocia orice spor si in orice cuantum numai sa fie acceptat de angajator. sa nu uitam ca sintem, inca, in criza....
Este bine de mentionat daca sunteti institutie publica sau nu.
INSTITUTIE PUBLICA
fiind institutie publica... legea salarizarii unuice.
Aveti un buget alocat si este Legea salarizarii unice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporuri stabilite prin ccm liviu1978 liviu1978 buna ziua , am si eu o intrebare: o [b]insitutie publica finantata integral din venituri proprii [/b]poate acorda pein CCM sporuri si premii pentru care nu ... (vezi toată discuția)
Conditiile acordarii sporului de audit de 25% simonadenys simonadenys Sunt incadrata la o entitate publica ce are ca unic actionar consiliul local, finantata cu venituri proprii. La inceputul anului am fost incadrata pe functia ... (vezi toată discuția)
Se aplica sau nu legea 330/2009 de la 1 ianuarie? bora_alexx bora_alexx ce credeti se aplica sau nu legea salarizarii unice de la 1 ianuarie? chiar daca aceasta a fost promulgata si nu are efect retroactiv ne poate afecta in un fel ... (vezi toată discuția)