Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietar cu domiciliul in alta localitate decat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietar cu domiciliul in alta localitate decat apartamentul ...

Proprietar cu domiciliul in alta localitate decat apartamentul ce il da in chirie:
1. unde inregistreaza venitul din inchiriere in localitatea de domiciliu sau in localitatea unde are apartamentul proprietate.
2. Exista vre-un mod de a sti daca declara venitul incasat? Chiriasul desi sta de mai bine de 2 ani in apartament nu are viza de flotant la adresa.
venitul din inchiriere se declara la autoritatile responsabile locatiei inchiriate
Se poate sesiza ANAF
Viza de flotant se poate acorda daca partile convin