Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Mi-a fost reținut certificatul de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Mi-a fost reținut certificatul de înmatriculare ...

Bună ziua. Mi-a fost reținut certificatul de înmatriculare pt ITP expirat. Am avut dovada de circulatie si am făcut ITP- ul la o statie autorizata RAR. M-am prezentat la politie cu dovada ca am facut ITP si sa ridic certificatul de înmatriculare, dar am fost refuzat pe motiv ca nu am facut ITP la RAR si mi-a fost eliberata o alta dovada de circulatie cu aceeași mentiune" ITP EXPIRAT", total neadevarat, deoarece am facut ITP la o statie autorizata RAR. Cum procedez sa pot ridica certificatul ? Va multumesc.
ITPul se face doar la RAR in cazul in care a expirat.