Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o casa cu etaj costruita la 4m de gardul de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o casa cu etaj costruita la 4m de gardul de la limita de proprietate, ...

Am o casa cu etaj costruita la 4m de gardul de la limita de proprietate, unde am turnat o platforma din beton si imi parchez masina.
Pentru ca se aproprie sezonul rece, as dori sa fac un acoperis intre casa si gard, care sa nu depaseasca inaltimea de 2m a gardului, cu panta spre gard dar cu streasina si scurgerea apei de ploaie pe terenul meu.
Ce obiectiuni ar putea avea vecinul meu atat timp cat acoperisul nu depaseste inaltimea gardului?
Nu vad ce treaba ar avea vecinul ca nu il afectează.