Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie limita de varsta

am postat 2 mesaje in decembrie si ianuarie....am cautat raspunsul,dar nu mai sunt mesajele!!!!!
Tatal meu ar dori recalculare apensiei ,deoarece sustine ca nu i-a fost calculat corect punctajul in functie de nr. de ani lucrati-47 ani .am actionat in instanta Casa de pensii iar in decembrie o judecatoare dornica sanu intre in urmatorul an cu multe procese a suspendat procesul cu drept de recurs.se poate relua procesul si insista pentru expertiza?
:">
Cand o sa postati mesaje care respecta pct. 2.11 si 3.3 din Regulamentul de postare si o sa tineti cont de ceea ce va roaga moderatorii acestui forum, va veti regasi si mesajele.

Intrebarea din decembrie se referea la obiectivele expertizei. Daca procesul a fost suspendat, presupun ca in temeiul art. 155 ind. 1 Cod procedura civila, tatal dvs. poate face cerere de repunere pe rol a cauzei.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea