Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Prevederile Legii 280 / 2023, care prevede ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Prevederile Legii 280 / 2023, care prevede amenajarea ...

Bună ziua,

Prevederile Legii 280 / 2023, care prevede amenajarea spațiilor de parcare pentru femeile însărcinate, se aplică și persoanelor juridice care dețin în proprietate clădiri de birouri? Doresc să menționez că în incinta clării se află o bancă și un restaurant. Vă mulțumesc pentru ajutor.
se aplica dar doar in cazul in care ofera locuri de parcare pentru clienti.....de ex supermarketurile/mall-urile au parcare pentru clienti si sunt obligati sa marcheze locuri pentru aceste persoane(unele au de cativa ani astfel de locuri)

in cazul dvs., banca si restaurantul daca ofera locuri de parcare la liber pentru clienti, trebuie sa marcheze si pentru femei insarcinate/cu copii......daca au locuri doar pentru angajati, e problema lor ce fac cu ele
Bună ziua,
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!