Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BUNA: Daca cumpar o masina si fac un contract de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BUNA: Daca cumpar o masina si fac un contract de vanzare-cumparare

fac contractul propietarul sio radiaza de la impozit si eu merg cu masina si nu o mai inmatriculez .......
Stie cineva daca risc ceva se da amenda pentru asa ceva ...va rog sa ma lamuriti
In codul rutier scrie :
Art.85. - (1) Punerea în circulatie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai, neînmatriculat sau neînregistrat, se pedepseste cu închisoare de la unu la 3 ani...trageti dvs concluzia . Numai bine va doresc.