avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BUNA: Daca cumpar o masina si fac un contract de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BUNA: Daca cumpar o masina si fac un contract de vanzare-cumparare

fac contractul propietarul sio radiaza de la impozit si eu merg cu masina si nu o mai inmatriculez .......
Stie cineva daca risc ceva se da amenda pentru asa ceva ...va rog sa ma lamuriti
Cel mai recent răspuns: DOAR_NOI , utilizator 13:20, 31 Ianuarie 2010
In codul rutier scrie :
Art.85. - (1) Punerea în circulatie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai, neînmatriculat sau neînregistrat, se pedepseste cu închisoare de la unu la 3 ani...trageti dvs concluzia . Numai bine va doresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere scuter fara permis hany_2220 hany_2220 buna ziua.am condus un scuter fara permis de conducere si neinmatriculata ,ghinionul meu a fost sa ma aleg cu un dosar penal .as vrea sa stiu ce se poate ... (vezi toată discuția)
Numere rosii expirate si noul cod penal oltul oltul cu ce se pedepseste conducerea unui autoturism neinmatriculat conform noului cod penal? (vezi toată discuția)
Numere provizorii expirate amigobz amigobz Bună seara.Întrebarea mea este despre circulaţia pe un drum public al unui vehicol cu numere provizorii expirate după noul cod penal. Vă mulţumesc. (vezi toată discuția)