Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Proprietate intelectuala arta
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Proprietate intelectuala arta

Buna ziua,
Doresc sa vand tablouri si desene grafice dar nu am urmat studii in domeniu. Am un S.R.L. care are codul CAEN 4778 dar activitatea principala este alta. Ce acte trebuie sa procur pentru a le vinde, trebuie sa ma inregistrez la OSIM pentru drepturi de autor, este nevoie si de altceva? Multumesc!
Ca sa le vindeti nu va trebuie nici un document. Daca insa vreti sa va folositi ulterior de dreptul de autor, va trebui sa va inrolati la un organism de protectie al dreptului de autor. [ link extern ] /