Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligare primarie prezentare copie diploma studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligare primarie prezentare copie diploma studii

Buna ziua,
Am intalnit zilele trecute o situatie cel putin ciudata pentru mine. Un individ s-a adresat cu o cerere unei primarii comunale solicitand copia diplomei de studii a unei angajate. Primaria i-a raspuns ca sunt acte ce contin date personale si nu pot onora cererea drept pentru care acesta s-a adresat instantei care prin decizie a obligat primaria sa-i ofere acestuia copia solicitata. Oare este corect?
Daca o instanta a eliberat o asemenea decizie,atunci logic ca este corect.