avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligare primarie prezentare copie diploma studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligare primarie prezentare copie diploma studii

Obligare primarie prezentare copie diploma studii
Buna ziua,
Am intalnit zilele trecute o situatie cel putin ciudata pentru mine. Un individ s-a adresat cu o cerere unei primarii comunale solicitand copia diplomei de studii a unei angajate. Primaria i-a raspuns ca sunt acte ce contin date personale si nu pot onora cererea drept pentru care acesta s-a adresat instantei care prin decizie a obligat primaria sa-i ofere acestuia copia solicitata. Oare este corect?
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 14:10, 6 Februarie 2024
Daca o instanta a eliberat o asemenea decizie,atunci logic ca este corect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie pensionare + contestatie + decizie revizuite + solicitare im82 im82 La [b]Decizia inițială[/b] de pensionare am formulat Contestație la Consiliul Național în octombrie 2014, prin care solicitam: introducerea studiilor ... (vezi toată discuția)
Cum pot obþine autorizaþia de traducãtor? mery52 mery52 Buna seara, va rog sa-mi spuneti ce autorizatii tb pt traducator, am SC - SRL si vreu sa fac activitate de traducator. Va multumesc pt ajutor (vezi toată discuția)
Refuz eliberare diploma de absolvent de scoala postliceala alina_25 alina_25 O ruda a terminat in vara an 2013 o scoala postliceala absolvid si examenul final,initial diploma i s-a zis ca i se va elibera in auguts -septembrie ... (vezi toată discuția)