Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Programul normal de muncă este de 8 ore. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Programul normal de muncă este de 8 ore. Dacă este ...

Buna ziua.
Programul normal de muncă este de 8 ore.
Dacă este să se ia pauza de masă (de jumătate de ora), programul se prelungește cu jumătate de oră sau pauza este inclusă în aceste 8 ore?
programul se prelungește cu jumătate de oră, cu exceptia situatiei in care pauza de masa este inclusa in programul de munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic