Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Procedura de lucru cu e-factura?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Procedura de lucru cu e-factura?

La bună vedere!
Pentru o I.I.,, care are cont de utilizator în SPV (pe site-ul ANAF), cu acces pe bază de user și parolă, trebuie să se obțină un certificat digital care poate fi citit de pe token, astfel încât să se realizeze procedura de lucru cu E-FACTURA?
george-neagu, moderator
da ii trebuie SPV pe CUI nu pe CNP pt a trimite e-factura . Pt asta are nevoie de semnatura digitala pe token.