avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Procedura de lucru cu e-factura?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Procedura de lucru cu e-factura?

La bună vedere!
Pentru o I.I.,, care are cont de utilizator în SPV (pe site-ul ANAF), cu acces pe bază de user și parolă, trebuie să se obțină un certificat digital care poate fi citit de pe token, astfel încât să se realizeze procedura de lucru cu E-FACTURA?
Ultima modificare: Luni, 26 Februarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:02, 26 Februarie 2024
da ii trebuie SPV pe CUI nu pe CNP pt a trimite e-factura . Pt asta are nevoie de semnatura digitala pe token.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa din 2012 avand c.u.i. voicudamian voicudamian Buna ziua sunt PFA din 2012 avand C.U.I. Am solicitat in febr. a.c. la ANAF inrolarea mea in SPV ca PF pe baza certificatului calificat obtinut de la certSIGN ... (vezi toată discuția)
E factura cristina-gabriela cristina-gabriela Buna ziua, Daca pentru declaratiile ce se depun catre Anaf, contabila mea are user si parola( token ), eu ca administrator de firma imi pot crea alt cont in ... (vezi toată discuția)
Pfa fara certificat digital in spv mprv mprv Buna ziua. M-am inregistrat in Spatiul Privat Virtual de la ANAF folosind CNP. Scopul era sa vad informatii despre PFA-ul meu. Mai precis ce declaratii trebuie ... (vezi toată discuția)