Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sunt PFA traducator, inregistrat la Administratia ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sunt PFA traducator, inregistrat la Administratia Financiara

Sunt PFA traducator, inregistrat la Administratia Financiara, in sistem real, neplatitor de tva, am CIF, nu CUI. Am obtinut semnatura electronica pe pfa, am primit documentul de confirmare si m-am inrolat in SPV dar cu CNP (nu am CUI, am doar CIF). Pe email am primit confimare de la ANAF:
Ati fost aprobat pentru serviciul SPV în calitate de pentru CUI/CIF (aici apare CNPul)
E corect sau am gresit si trebuie sa ma inrolez din nou cu CIF?
george-neagu, moderator
CIF-ul e acelasi lucru cu CUI-ul
Ati incercat sa va autentificati cu certificatul in spv?
elenazan, utilizator