Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! A-și dori să vă adresez următoarea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! A-și dori să vă adresez următoarea întrebare: ...

Bună ziua! A-și dori să vă adresez următoarea întrebare: Soțul meu pensionar militar de aproximativ 17 ani, a mai lucrat după ieșirea la pensie circa 16 ani cu contract de muncă în Spania. În acest caz la împlinirea vârstei standard de pensionare i se va mai adaugă ceva la pensie? Vă mulțumesc anticipat și aștept răspuns!
simion lenuta, utilizator
La varsta prevazuta de legislatia spaniola si in conditiile prevazute de aceasta , va beneficia de pensie de la Statul spaniol . De la Casa de Pensii din Romania nu va primi nimic in plus pentru acea perioada .
Să se intereseze la CASA de pensii din Spania.