Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cum cer desconsiderarea bacalaureatului de limba ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cum cer desconsiderarea bacalaureatului de limba maternă maghiară

Bună ziua! Sunt un student de clasa a XII.-a, la secția maghiară. Am fost la secția maghiară de la grădiniță încoace, iar acum aș dori să merg la universitatea de medicină la secția română. Am temeri legale legat de bacalaureatul din limba maternă maghiară, oare se poate cere desconsiderarea scrierii probei sau notei?
In limba romana studentii de clasa I-XIII se numesc elevi. Cred ca prin "desconsiderarea notei" intelegeti termenul romanesc "contestare". Da, se poate face contestatie insa din pacate tot in limba maghiara iar cei care o vor corecta vor fi tot maghiari asa ca trebuie sa aveti grija cum o scrieti.