Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Protocol de masa pt salariați
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Protocol de masa pt salariați

Firma a dorit să ofere o masa la un restaurant de ziua Femeii , dar valoarea facturii se dorește să se încarcare pe protocol deductibil .???? Nu vrem sa încărcăm suma individuala acordată că facilitate fiecărui salariat , sub forma de cadou până în sumă de 300 lei neimpozabilă.
machiador, utilizator
Cred ca nu poate fi vorba de protocol in cazul angajatilor. Protocolul este pt terti.