avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Protocol de masa pt salariați
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Protocol de masa pt salariați

Firma a dorit să ofere o masa la un restaurant de ziua Femeii , dar valoarea facturii se dorește să se încarcare pe protocol deductibil .???? Nu vrem sa încărcăm suma individuala acordată că facilitate fiecărui salariat , sub forma de cadou până în sumă de 300 lei neimpozabilă.
Ultima modificare: Luni, 25 Martie 2024
machiador, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 15:58, 11 Aprilie 2024
Cred ca nu poate fi vorba de protocol in cazul angajatilor. Protocolul este pt terti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadou craciun: tichete cadou si bani ContSters73874 ContSters73874 Buna ziua, Unitatea a acordat de Craciun ”cadou” angajatilor [b]in valoare totala de 400 ron / pers[/b]., (total 10 angajati = 4.000 ron), ... (vezi toată discuția)
Tichete cadou bonus georgi24ro georgi24ro am incheiat cu o societate un contract furnizare tichete de masa. primesc bonus in tichete cadou 5% din valoarea tichetelor de masa. am incheiat pentru asta un ... (vezi toată discuția)
Impozitare prime paste Silvia Dumitru Silvia Dumitru Buna ziua, Sub ce forma ar trebui sa dea angajatorul prima angajatilor de Paste.(sa se impoziteze mai putin) Sub forma tichetelor cadou , am inteles ca se ... (vezi toată discuția)