Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua va rog sa-mi transmiteti unde trebuie sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua va rog sa-mi transmiteti unde trebuie sa merg sa anunt ...

buna ziua
va rog sa-mi transmiteti unde trebuie sa merg sa anunt pierderea carte identitate, card tahograf ,permis conducere
1. În vederea înlocuirii cardului de conducător auto, titularul depune o cerere, în termen de cel mult 7 zile de la data la care cardul a fost furat, pierdut, deteriorat sau distrus, la orice agenţie teritorială a Autorităţii Rutiere Române - A.R.R. Cererea trebuie însoţită de dovada eliberată de organul de poliţie la care s-a înregistrat declaraţia de furt sau de declaraţia pe propria răspundere în cazul pierderii sau distrugerii, după caz, împreună cu dovada efectuării plăţii tarifului pentru înlocuirea cardului.

2. Eliberarea actului de identitate la pierderea, furtul, distrugerea sau deteriorarea actului de identitate deţinut anterior
[ link extern ]

3. Eliberarea unui duplicat al permisului de conducere românesc
[ link extern ]