Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... În condiţiile actuale când se doreşte şi se ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

În condiţiile actuale când se doreşte şi se impune la nivel ...

În condiţiile actuale când se doreşte şi se impune la nivel european de a se reduce gradul de poluare şi se doreşte trecerea de la folosirea combustibililor gosili, extrem de poluanţi, la cei nepolanţi şi interzicerea din 2040 a utilizării pentru încălzire şi producerii de apă caldă menajeră a centralelor individuale de apartament cu combustibili fosili, mai este de actualitate sintagma un comdominu un singur tip de sistem de încălzire? În condominuul nostru mai sunt 4 apartamente la centralizat şi sunt presiuni din, partea asociaţiei să ne debranşăm şi să ne instalăm CT pe gaz, că aşa zice legea.
Legea (care o fi aia ?!?) nu zice nimic. Bineinteles ca este de actualitate, oamenii asteapta cu nerabdare sa se exploateze perimetrul Neptun Deep din Marea Neagra. Pina in 2040 mai e. Totusi, cum se produce energia termica in sistem centralizat ?
latka, utilizator